Paweł Szkopek

Aktualności

Walczyłem aż do mety
 Walczyłem aż do mety

Paweł Szkopek w ostatni weekend wystartował w kolejnej rundzie wyścigów motocyklowych World SBK na włoskim torze Imola. Polski zawodnik jeżdżący Yamahą YZF-R1 cały czas pracuje z węgierskim Racing Team Toth nad ustawieniami i modyfikacjami maszyny.

Mistrz Polski 2015 nie dysponuje jeszcze motocyklem porównywalnym z konkurencją. Odbija się to niestety na wynikach podczas wyścigów. W sobotę podczas pierwszego z nich Szkopek był osiemnasty, dzień później minął metę na siedemnastej pozycji.

Paweł Szkopek: Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie podczas wyścigowego weekendu na Imoli, gdzie startowałem w World SBK. Nie było łatwo a dzięki Wam wiedziałem że warto dać z siebie wszystko i walczyć aż do samej mety. Zespół w którym startuję wciąż nie dysponuje konkurencyjnie przygotowanym motocyklem, ale wspólnie pracujemy nad tym by niwelować tę różnicę. Dopinam też kwestię moim startów w tej serii do końca sezonu. Myślę, że dzięki wsparciu firmy Salag będzie to możliwe.

Kolejny start Szkopka w World SBK nastąpi w połowie maja na malezyjskim torze Sepang. Cały czas trwają starania, aby Polak pojechał w World SBK do końca sezonu.

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

 

Fot. Mateusz Jagielski

 powrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube