Paweł Szkopek

Aktualności

Paweł Szkopek trzeci na Hungaroringu
Paweł Szkopek trzeci na Hungaroringu

W niedzielę na węgierskim torze Hungaroring zakończyła się kolejna runda europejskiego serialu Alpe Adria Cup. W sobotnim wyścigu kierowca Yamaha Motor Polska zajął znakomite, trzecie miejsce. Niedzielny wyścig przerwano tuż po starcie i już nie wznowiono.

Powodem przerwania zawodów był śmiertelny wypadek słoweńskiego zawodnika Berto Camleka. Prawdopodobnie szczepił się on z innym motocyklistą, a po wywrotce uderzyły w niego maszyny kolejnych zawodników.

Paweł Szkopek: W sobotę cieszyłem się z trzeciego miejsca podczas mojego debiutu na Hungaroringu w czasie kolejnej rundy Alpe Adria Cup. Byłem zmotywowany, aby w niedzielę poprawić ten wynik. Niestety życie pisze czasem scenariusze, które nie są zbyt optymistycznie. Zaraz po starcie niedzielnego wyścigu w wypadku zginął mój kolega i rywal z toru – Berto Camlek ze Słowenii. Jechał parę miejsc za mną. Jest mi niezmiernie przykro że tak się stało. Chciałbym złożyć rodzinie i przyjaciołom Berto moje najszczersze kondolencje. Brak mi słów, aby wyrazić to co czuje w tej sytuacji. 

Kolejny start Pawła Szkopka odbędzie się za dwa tygodnie w Poznaniu podczas rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, gdzie reprezentant Płocka lideruje w klasie Superbikepowrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube