Paweł Szkopek

Aktualności

Szkopek w dwóch kolejnym rundach World SBK
Szkopek  w dwóch kolejnym rundach World SBK

Najszybszy polski wyścigowy zawodnik motocyklowy, zdobywca kolejnego tytułu Mistrza Polski 2015, wystartuje w dwóch kolejnych rundach World SBK. Już w najbliższy weekend Szkopka będzie można oglądać na włoskim torze Imola. Podobnie jak poprzednio pojedzie Yamahą YZF-R1M węgierskiego Racing Team Toth.

Pewny jest też start Pawła w połowie maja w Malezji na torze Sepang. Trwają rozmowy ze sponsorem, który być może umożliwi starty Polaka w całym sezonie World SBK.

Paweł Szkopek: Dzięki zaangażowaniu polskiej firmy Salag mogę wystartować w dwóch kolejnych rundach World SBK co bardzo mnie cieszy. Chciałbym serdecznie podziękować Panu Adamowi Galasowi, który postanowił wesprzeć moje występy w tym cyklu. Rozmawiamy także o tym, abym mógł uczestniczyć w tym serialu przez pozostałą część sezonu. Tak jak poprzednio pojadę w Racing Team Toth Yamahą R1. Węgierski zespół pracował w przerwie nad modernizacją motocykla, ale dopiero po wyścigach w Malezji mogę liczyć na nowy, lepszy silnik. Jak zwykle zamierzam pojechać najlepiej jak potrafię i jak zwykle liczę na Wasze wsparcie. Oglądajcie mnie w relacjach w Eurosporcie.

Już w piątek na Imoli odbędą się dwie sesje treningowe, o godz. 10.15 i 13.30. W sobotę, 29 kwietnia zaplanowano kolejny wolny trening i superpole (SP1: 10.30-10.45 i SP2: 10.55-11.10). Pierwszy wyścig z udziałem Pawła Szkopka wystartuje godz. 13.00. W niedzielę warm-up przewidziano na godz. 9.25, a wyścig 2 wystartuje ponownie o 13.00.

 

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

 powrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube