Paweł Szkopek

Aktualności

Szkopek na podium w Moskwie
Szkopek na podium w Moskwie

Trwa znakomita passa kierowcy Yamaha Motor Polska - Pawła Szkopka. W zakończonych w niedzielę zawodach o Puchar Gubernatora Regionu Moskiewskiego, które odbyły się na Moscow Raceway, zajął znakomite trzecie miejsce.

Zawodnik reprezentujący miasto Płock został zaproszony do Rosji przez zespół Yakhnich Motorsport. Z powodu wielogodzinnego oczekiwania na granicy Paweł nie brał udziału w piątkowych treningach i właściwie bez zapoznania się z torem musiał z marszu wziąć udział w kwalifikacjach. Mimo to udało mu się wywalczyć piąte pole startowe. Oprócz wielu zawodników z Rosji, Estonii, Białorusi i Ukrainy jednym z konkurentów Szkopka był znakomity włoski zawodnik Claudio Corti.

 

Paweł Szkopek: Wystartowałem na Moscow Raceway w zawodach o Puchar Gubernatora Regionu Moskiewskiego treningowo. To bardzo nowoczesny tor, którego nitka jest szybka i bardzo wymagająca. Mimo braku treningów (staliśmy wiele godzin na granicy) udało mi się uzyskać piąty czas w kwalifikacjach. Bardzo pozytywnie oceniam też sam start w wyścigu, który ukończyłem na trzecim miejscu. Mimo całkowitej nieznajomości toru walczyłem jak równy z równym z Claudio Cortim, który jest znakomitym zawodnikiem startującym m.in. w Moto GP. Moja nowa Yamaha YZF-R1M po raz kolejny spisała się znakomicie. Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu wyścigowego. Udało się nie tylko potrenować przed kolejnymi eliminacjami Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, ale także dobrze się zaprezentować przez rosyjską publicznością.

Moscow Raceway został otwarty w 2012 roku. Tor położony jest w Wołokołamsku, 97 km od stolicy Rosji. Jego budowa pozwala na cztery różne konfiguracje nitki wyścigowej, która ma niemal 4 km długości. Kierowcy ścigają się w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara.

Obecnie reprezentant Płocka zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i trzecią pozycję w Alpe Adria Cup.

Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport. Jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 reprezentuje barwy Yamaha Motor Polska. Jego głównym celem sportowym jest walka o tytuł Mistrza Polski. Ma mu w tym pomóc wyścigowa Yamaha YZF-R1M. Ważąca 168 kg maszyna dysponuje mocą ponad 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza, nowe zawieszenia Ohlins sterowane elektronicznie i aluminiowa rama Deltabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu. 

 powrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube