Paweł Szkopek

Aktualności

Szkopek Team by Poland Position wystartuje w World SBK w Magny-Cours
Szkopek Team by Poland Position wystartuje w World SBK w Magny-Cours

Już w najbliższy weekend Paweł Szkopek wystartuje z dzika kartą na przedostatniej w tym roku rundzie Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych - World SBK. Dla zawodnika Automobilklubu Polski jeżdżącego Yamahą YZF-R1M to miłe zakończenie sezonu, który zaowocował wieloma sukcesami.

Tegoroczny mistrz Polski i wicemistrz Europy został zaproszony przez organizatora aby wraz z innymi zawodnikami odwiedzić w czwartek francuską fabrykę rowerów Look. Na piątek zaplanowano treningi wolne. W sobotę dalszy ciąg treningów i superpole.  W niedzielę 4 października odbędą się dwa wyścigi Superbike: o godz. 10.30 i 13.10. Francuski tor Magny-Cours ma ponad 4,4 km długości i posiada 20 zakrętów.

Paweł Szkopek: We Francji pojadę w przedostatniej rundzie tegorocznego World SBK. To wielkie wyróżnienie, że organizator przyznał mi dziką kartę, dzięki której mogę startować w Magny-Cours. Dużym sukcesem będzie przywiezienie punktów z tej eliminacji, choć oczywiście tak jak zawsze dam z siebie wszystko i pojadę jak najlepiej potrafię. Sam tor jest mi znany z czasów, kiedy startowałem w wyścigach Endurance. Mam nadzieję, że wszyscy kibice będą w weekend mocno trzymać kciuki za mój występ. powrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube