Paweł Szkopek

Aktualności

Szkopek ze zmiennym szczęściem na World SBK TT Circuit Assen
Szkopek ze zmiennym szczęściem na World SBK TT Circuit Assen

W holenderskim Assen zakończyła się w weekend czwarta runda World SBK w której Yamahą YZF-R1M startował Paweł Szkopek. Polski motocyklista został zaproszony do współpracy przez węgierski Racing Team Toth.

 

Mimo iż głównym założeniem występu Mistrza Polski w klasie Superbike 2015 była pomoc w ustawieniach węgierskiej maszyny, to Paweł starał się dać z siebie wszystko. W strugach padającego deszczu podczas wolnych treningów zanotował znakomity, dziesiąty czas. Podczas sobotniego wyścigu, który odbywał się przy nieco lepszej pogodzie nie bardzo dało się zniwelować braki mocy w motocyklu Polaka i Szkopek zakończył go na 17 pozycji. W niedzielę podczas warm-up’u Paweł zaliczył wywrotkę i mechanicy Team Toth składali motocykl do ostatniej chwili przed startem. Mimo tych problemów podczas wyścigu kierowca Yamahy z nr 119 nie miał zamiaru odpuszczać i w pewnym momencie był nawet na 6 miejscu. Niestety nitka toru zaczęła przesychać, a konkurenci dysponujący lepiej przygotowanym sprzętem nie zamierzali tanio sprzedać skóry i Szkopek minął linię mety jako 18.

 

Paweł Szkopek: Zgodnie z zapowiedziami czwartą rundę World SBK w Assen potraktowaliśmy testowo, co nie oznacza oczywiście że cokolwiek odpuszczałem. Jak zwykle dawałem z siebie wszystko. Jednak jeśli motocykl węgierskiego zespołu ma być konkurencyjny to czeka nas jeszcze sporo pracy.  Wciąż rozmawiamy o kolejnych występach w mistrzostw świata. Bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie podczas mojego startu w Holandii. Dostałem sporo sms-ów, czytałem Wasze wpisy na FB. To wszystko jest bardzo miłe i zachęca mnie do jeszcze cięższej pracy.

 

 

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

 

Fot. Mateusz Jagielskipowrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube