Paweł Szkopek

Aktualności

Zwycięska sobota i nowy rekord Toru Poznań Pawła Szkopka
Zwycięska sobota i nowy rekord Toru Poznań Pawła Szkopka

Kibice obserwujący zmagania kierowców podczas V i VI rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski nie mogą czuć się zawiedzeni. Emocji w miniony weekend na Torze Poznań nie brakowało. Postarali się o to m.in. zawodnicy startujący w klasie Superbike. W sobotę triumfował w niej Paweł Szkopek na Yamasze YZF-R1M. W niedzielę szansę na powtórzenie wyniku pokrzyżował mu na ostatnim okrążeniu brak paliwa, przez co przejechał linię mety jako drugi.

Paweł Szkopek zna Tor Poznań jak własną kieszeń. Ściga się tu od kilkunastu lat, do niego należy motocyklowy rekord obiektu z 2010 roku, a ilości ukończonych przez niego zawodów nikt nie jest już chyba w stanie zliczyć. Przed kolejną rundą Mistrzostw Polski zespół cały czas pracował nad optymalnymi ustawieniami jego wyścigowej YZF-R1M. To zapowiadało bardzo szybki weekend w wykonaniu kierowcy Yamaha Motor Poland, dla którego obrona tytułu mistrza kraju jest w tym sezonie priorytetem. Podczas sobotniego wyścigu Paweł popisał się szybką i bezbłędną jazdą pozostawiając rywali daleko w tyle. Prowadził od startu aż do mety. Podczas niedzielnych zawodów stoczył spektakularną walkę o zwycięstwo z Ireneuszem Sikorą. Niestety na ostatnim okrążeniu zabrakło paliwa i tuż przed metą został wyprzedzony przez rywala.

Paweł Szkopek: Ostatnią rundę WMMP śmiało można zaliczyć do udanych. Wyjeżdżam z Poznania z dodatkowymi trzema punktami przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Konsekwentnie z wyścigu na wyścig udaje się realizować plan umacniania się na pierwszym miejscu w klasyfikacji sezonu. Mistrzostwo Polski to mój główny cel na ten rok. Dodatkowo, według informacji organizatora uzyskanych tuż po wyścigu, poprawiłem swój poprzedni rekord okrążenia - czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji. Sobotni wyścig był niemal perfekcyjny. Dobry start i prowadzenie aż do mety. W niedzielę emocji było znacznie więcej. Podczas kontaktu z Irkiem Sikorą oderwała się owiewka, która wytwarzała ogromne opory powietrza. W tych warunkach motocykl spalił pół litra paliwa więcej. Mimo zespołowej gry rywali wyprzedziłem Irka po zewnętrznej na pierwszym zakręcie ostatniego okrążenia. Niestety, potem dał o sobie znać brak paliwa i linię mety musiałem przejechać na drugiej pozycji.

Paweł Szkopek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich wyścigowych zawodników motocyklowych. Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport. Jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 reprezentuje barwy Yamaha Motor Polska. Jego głównym celem sportowym jest walka o tytuł Mistrza Polski. Ma mu w tym pomóc wyścigowa Yamaha YZF-R1M. Ważąca 168 kg maszyna dysponuje mocą ponad 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza, nowe zawieszenia Ohlins sterowane elektronicznie i aluminiowa rama Deltabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu. 

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015

9-10.05. I, II runda - Tor Poznań

30-31.05. III, IV runda - Panoniaring Słowacja

27-28.06. V, VI runda – Tor Poznań

22-23.08. IX, X runda – Tor Pozań

12-13.09. XI-XII runda -  Slovakiaring Słowacja

 powrót

plock beta yamaha daytona shoei pirelli opeus

Oficjalna strona Pawła Szkopka
Facebook
YouTube